Історія появи носових хустинок

Перші носові хустинки з'явилися в Стародавній Греції та Римі ще в III столітті до нашої ери. І було це обумовлено швидше за все жарким кліматом в Середземноморському регіоні. В основному хустинку використовували в той час для витирання поту з обличчя, але деякі умільці почали використовувати носовичок для очищення носа, так як привселюдно сякатися на той час було некультурно. Звичайно ж носові хустинки тоді мали лише особи вищого стану. Звичайним людям вони не були доступні. Надалі в Стародавньому Римі носовичок використовувався як засіб гігієни після прийому їжі - їм витирали рот і руки. Тому кожен вельможа мав при собі носову хустинку. Також римський імператор носовою хустинкою показував помилувати або вбити того, хто програв в Колізеї, а публіка могла зажадати від імператора помилування того хто програв, показавши носовичок. Крім всіх цих функцій носовичок на той час також використовували для перев'язки ран. І тільки після розвалу Римської Імперії носовими хустинками перестають користуватися на досить тривалий час.

Також варто згадати і про китайців. Адже перші паперові носові хустинки з'явилися саме в Китаї в ІІ столітті вже нашої ери.

Повернувся до Європи носовичок вже в Середні століття на місце колишньої Римської Імперії - в Італію. І використовувався він для витирання обличчя. З Італії він перейшов до Франції, де вже за короля Філіпа IV (1285 - 1314 рр.) в Парижі йшла дуже жвава торгівля носовими хустинками. Але у Франції носові хустинки використовували в основному в якості віяла. Особливо носовичок сподобався жінкам і його стали прикрашати мереживами і вишивкою. Також носовичок обов'язково просочувався духами, для того щоб приховати запах поту. Ще носовичок використовувався як засіб для «миття рук перед прийомом їжі», адже на той час руки перед прийомом їжі не мили (рівно, як і не милися в принципі), тому кінчики пальців протирали продушенною носовою хустинкою.

Але найбільшу популярність носові хустинки завоювали в епоху Ренесансу. І поширилися по всій Європі. Наприклад, дама могла наколювати своєму лицареві на спис носовичок для того, щоб він постійно пам'ятав за кого бореться. Також пані могла залишити свій носовичок вподобаному їй чоловікові і, тим самим, виявити свою симпатію. На ті часи носові хустинки мали різноманітну форму: круглу, овальну, прямокутну, квадратну. Але 23 вересня 1784 король Франції Людовик XIV видав указ про дотримання в носових хустинках виключно квадратної форми. Після цього носові хустинки, рівно як і зараз, робляться тільки квадратної форми.


Перший же офіційний патент на носові хустинки отримала паперова фабрика Г.Крум з Геппінген в 1894 році - на паперовий носовичок з гліцерином. І після цього паперові носові хустинки поступово почали витісняти тканинні. На даний момент хоч паперові носові хустинки і користуються величезною популярністю, але все ще є верстви населення, які віддають перевагу саме тканинним носовим хустинкам. Адже на тканинній носовій хустинці, як і в епоху Ренесансу, можна вишити свої ініціали і зробити її унікальною. Можна замовити будь-яку вишивку і перетворити носовичок на витвір мистецтва. Тому у цінителів мистецтва, творчих людей і людей з хорошим достатком користуються популярністю саме тканинні носові хустинки. І деякі з них готові платити за оригінальні носові хустинки просто шалені гроші.

Наш інтернет-магазин Текстиль з Німеччини рекомендує звернути увагу всім любителям тканинних носових хустинок на продукцію іспанської компанії Guasch Hermanos. Ця іспанська компанія з 1859 року відшиває різні текстильні вироби, в тому числі і носові хустинки. Асортиментний ряд носових хустинок просто вражає своєю різноманітністю і ціною. Іспанська компанія Guasch Hermanos випускає носові хустинки для дітей, чоловіків і жінок під декількома брендами: Guasch, Marvin, Kefren. У нас в інтернет-магазині Текстиль з Німеччини Ви зможете підібрати як на подарунок, так і для себе носові хустинки бездоганної якості в різній подарунковій упаковці.


<