Історія виникнення запонок

Такий невеликий предмет одягу як запонки з'явився у Франції в XVII столітті, за часів правління Людовика XIV. З його приходом на престол Франції в моді багато що змінилося. Адже раніше манжети на сорочках зав'язували стрічками. І першим, хто став носити запонки був саме король Франції. Перші запонки були скляними гудзиками з простягнутим коротким ланцюжком між ними. Звичайно це відразу ж викликало нову модну тенденцію при королівському дворі. Але так як запонки робилися виключно вручну, то навіть запонки зі скла були дуже дорогим виробом і дозволити їх собі на ті часи могли тільки заможні люди, а звичайним городянам або селянам можна було тільки мріяти про них. Думаю, багато городян, а особливо селяни, ніколи навіть не бачили запонки наживо і не знали про їх існування. Згодом тенденція запонок розлетілася по всій Європі і їх стала носити вся знать європейських держав. Згодом запонки стали робити із золота інкрустованими коштовним камінням. Але, як це не дивно зараз, раніше їх інкрустували не діамантами, а алмазами. І з того часу запонки стали доступними виключно королівським родинам і наближеним до них особам з хорошим достатком і статусом у суспільстві.

Дещо знизити вартість запонок допомогло відкриття процесу гальванізації - нанесення тонкого шару дорогоцінного металу на більш дешевий. Але все-таки це не дозволяло на той час зробити запонки масовим продуктом. І тільки в 1882 році Джордж Кременець виготовив першу в світі машину з виробництва запонок, попередньо отримавши на неї патент. А сама ідея створення такої машини у нього з'явилася після того, як він спостерігав процес виробництва патронів зі звичайного аркуша металу. І після цього винаходу собівартість виробництва запонок істотно впала, що зробило цей аксесуар одягу доступним для кожного покупця. Адже запонки стали виготовляти з латуні, бронзи і металу, собівартість яких значно нижче дорогоцінних металів або позолоти.


Доповнив сучасний вид запонок винахід глави компанії Boyer в 1924 році. Він винайшов стрижень, який вільно обертався по всій довжині ніжки запонки. Ця технологія до цих пір використовується в більшості сучасних запонок. Але з винаходом гудзиків запонки стали стрімко втрачати свою популярність серед населення. І тільки до кінця ХХ століття запонки стали знову повертати собі популярність. Їм знову стали віддавати перевагу носити заможні люди і різні знаменитості. Після цього запонки знову повернулися в моду і, схоже, не збираються здавати своїх позицій. Адже запонки на даний момент підкреслюють індивідуальний і неповторний стиль одягу будь-якої людини і завершують цю композицію. Тому вони стали настільки популярні у публічних людей, знаменитостей і заможних людей. Також, крім чоловіків, запонки стали використовувати і жінки для створення своїх індивідуальних образів.

<